No 2017. gada 15. decembra līdz 2018. gada 28. janvārim Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Rīgā, Skārņu ielā 10/20) būs skatāma izstāde “Sinerģija. Laikmetīgās tendences metālmākslā un dizainā”.

Izstāde iezīmē šī brīža aktualitātes, mākslinieku darbības virzienus un radošos meklējumus gan eksperimentālās, gan klasiskās formveidēs rotu mākslā, objektos un dizaina priekšmetos, tiecoties akcentēt īpatnības un specifiku sinerģijā ar materiālu, kas var izpausties formā, struktūrā, ritmā, krāsā, gaismā, vizuālā, telpiskā un psiholoģiskā priekšmeta uztverē, kā arī dažādu maņu sintēzē.

Izstādi papildina katalogs, kas piedāvā tuvāk iepazīt ne tikai autoru radošās biogrāfijas un eksponētos darbus, bet arī metālmākslas un dizaina ainu un tās attīstības trajektorijas nesenā pagātnē un šodien.

Projekta dalībnieki: Māris Auniņš, Jānis Brants, Valdis Brože, Vladislavs Čistjakovs, Arvīds Endziņš, Didzis Jurkovskis, Anna Fanigina, Juris Gagainis, Andris Lauders, Guntis Lauders, Aldis Lorencs, Monta Apsāne un Ieva Laube, Mārtiņš Mālnieks, Una Mikuda, Kristīne Nuķe Panteļejeva, Rasma Pušpure, Lauris Rutkis, Anita Savicka, Andris Silapēters, Māris Skanis, Jelizaveta Suska, Modris Svilāns, Māris Šustiņš, Uģis Traumanis, Armands Vecvanags, Jēkabs Voļatovskis, Zane Vilka, Jānis Vilks, Maija Vītola-Zitmane.

 

IMG 1544   IMG 1539

IZSTĀDES ORGANIZATORI:

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs sadarbībā ar biedrību “AB2E”

IZSTĀDES ATBALSTĪTĀJI:

Valsts kultūrkapitāla fonds

IZSTĀDES KURATORE:

Andra Silapētere, mākslas zinātniece, pētniece,

Latvijas Laikmetīgās mākslas centra kuratore, projektu vadītāja

IZSTĀDES RADOŠĀ KOMANDA:

Iliāna Veinberga, mākslas zinātniece

Kristians Brekte, mākslinieks, scenogrāfs

Jānis Dzirnieks, mākslinieks, dizainers

IZSTĀDES KOORDINATORE MUZEJĀ:

Ieva Zvejniece, LNMM / Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Dizaina un dekoratīvā koka mākslas kolekcijas glabātāja