No 2016.gada 21.oktobra līdz 20.novembrim - laikmetīgo rotu izstāde  “3’2’1’“ Cēsu izstāžu nama otrajā stāvā. Tajā apvienojušās trīs jaunās rotu mākslinieces - Una Mikuda, Ilze Egle un Rasma Pušpure.

Mākslinieces vieno studijas Latvijas Mākslas akadēmijā un aktīva darbība rotu mākslas jomā. Izstādes ekspozīcijā aplūkojamie darbi ir gan studiju gaitā tapušās oriģinālrotas, gan arī dažādas rotu kolekcijas, kurās ietvertas tādas tēmas kā latvietība, Latvijas daba - flora un fauna, pasaku tēli, tirgus, sieviete un viņas būtība u.c. Par svarīgu izstādes ekspozīcijas sastāvdaļu jāmin autoru diplomdarbu kolekcijas. Ilzei un Unai tie ir bakalaura, bet Rasmai maģistra programmas diplomdarbi, ar kuriem autores septembra beigās pārstāvēja Latvijas Mākslas akadēmiju Starptautiskā rotu mesē JOYA Barcelona, Spānijā.

Izstāde ļāva plašākai publikai iepazīties ar mākslinieču dažādajiem rokrakstiem un radošajām idejām, kuras ietvertas oriģināli veidotās rotu kompozīcijās. Ekspozīciju papildinās fotogrāfijas ar rotām to dabīgajā vidē – rotājot sievieti.

Nosaukums “ 3’ 2’ 1’“ izvēlēts kā daudznozīmīgs apzīmējums. Tas ne vien raksturo izstādes uzbūvi, bet arī simboliski apzīmē izstādi kā mākslinieču atskaites punktu tālākam radošās attīstības ceļam.

IMG 7084 1   IMG 7118 1

IMG 7133 1